23. august 2017. a. | 20:28

LHV finantsportaal

Foorum Vaba teema

Päevakaja

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • kuusemaa
  Tin
  Tänapäeva sõdades paistab et saab üpriski vastikult palju teha väikeste koguste hästi treenitud ja tugevalt motiveeritud tüüpidega. Näiteks terminaatorid Ukraina lennujaamas.


  Ära alahinda "rahva omakaitset". Eestis on ca. 26 000 relvaomanikku (ise olen üks neist) ja sellel seltskonnal on motivatsioon väga kõrge + kaitseliit


  Motivatsioon on väga tähtis ja seda ei tasugi alahinnata aga need 26 000 -1 relvaomanikku eraldi võetuna tõsise konflikti korral ei mängi rolli, sest Makarovi püstoli ja jahirelvaga sõtta minna on enesetapp.
  Lisaks valdav osa nendest relvaomanikest on juba kaitseliitlased, politseinikud, sõjaväelased jne, ehk eraldi Kaitseliidust neid välja tuua ei ole päris õige.
 • sr71
  Eks ikka kusemaa sai maha lahutatud :)


  said ennast nüüd rahuldatud? :)
 • ivoalaska
  kuusemaa
  Tin
  Tänapäeva sõdades paistab et saab üpriski vastikult palju teha väikeste koguste hästi treenitud ja tugevalt motiveeritud tüüpidega. Näiteks terminaatorid Ukraina lennujaamas.


  Ära alahinda "rahva omakaitset". Eestis on ca. 26 000 relvaomanikku (ise olen üks neist) ja sellel seltskonnal on motivatsioon väga kõrge + kaitseliit


  Motivatsioon on väga tähtis ja seda ei tasugi alahinnata aga need 26 000 -1 relvaomanikku eraldi võetuna tõsise konflikti korral ei mängi rolli, sest Makarovi püstoli ja jahirelvaga sõtta minna on enesetapp.
  Lisaks valdav osa nendest relvaomanikest on juba kaitseliitlased, politseinikud, sõjaväelased jne, ehk eraldi Kaitseliidust neid välja tuua ei ole päris õige.


  Samas on neid näiteid hiljutisest ajaloost küll, kus maa vallutamine oli lihtne, kuid edasine võimu teostamine kujunes elanikkonna vastuseisu korral raskeks.
 • Kas NATO riigi kaitseministri säärane avaldus ei kompromiteeri Soome erapooletust? Teiseks. kas 5. artikkel kehtib, kui Eesti peaks tõesti omal algatusel Soome-Vene konflikti astuma ja sattuma seetõttu Vene rünnaku alla?
 • kuusemaa
  sr71
  Eks ikka kusemaa sai maha lahutatud :)


  said ennast nüüd rahuldatud? :)


  Vabandust, see oli typo.
 • Homemaker
  Kas NATO riigi kaitseministri säärane avaldus ei kompromiteeri Soome erapooletust? Teiseks. kas 5. artikkel kehtib, kui Eesti peaks tõesti omal algatusel Soome-Vene konflikti astuma ja sattuma seetõttu Vene rünnaku alla?


  Ärge nüüd seda Tsahkna avaldust nii tõsiselt võtke. Eks see oli sommidele pigem meeldetuletus ajaloost, kus eestlased kahes sõjas neile appi läksid ja etteheide tänapäeva vene karu perselakkumise mentaliteedi eest.
 • pigem arvan ka, et need 26 tuhat relvaomanikku ei mängi reaalse sõjalise konflikti olukorras erilist rolli. samamoodi jääks veidi kahtlevale seisukohale kõikide linnastunud nagaaniomanike valdava isamaalise motivatsiooni osas.

  skitseering. 38 aastane arkadi-pätrik ärkab pirital, puki teel ja tuvastab soojendatud krokodillinahksel prill-laual istudes oma vertu ekraanil teate, et narvas on käimas mingi jama, rohelised sibulad on üle piiri ja meie omasid pekstakse. kähku kullast beretta kapist välja ja zegna pükste värvli vahele, paar karpi padruneid vuittoni puusakotikesse, ghiblile hääled sisse, nugiseksi pilt armatuurlauale ja gaas põhjas sinimägede poole teele. sõidu ajal veel kiire telefonikõne sõbrale tornimäe penthouse, kes saades aru, et kodu on ohus, põrgatab end sekundiga vesivoodist välja ning blokeerib maikas, sig saueriga vehkides ja mcclanelikult 'yipee ki-yay, motherfucker' hüüdes mõne minutiga viis ülemist korrust.


  Ära alahinda "rahva omakaitset". Eestis on ca. 26 000 relvaomanikku (ise olen üks neist) ja sellel seltskonnal on motivatsioon väga kõrge + kaitseliit


 • Mul on elu jooksul tekkinud päris mitu soomlasest head sõpra. Mõned neist jõudsid kohalikus kaitseväes käia isegi veel Kekkoneni ajal, mõni neist kuulub minuga samasse põlvkonda. Saunas on kaitseteemad tihti arutelu all olnud. Minu üllatus oli suur, kui teada sain, et isegi Kekkoneni ajal (finlandizierung FTW!) oli kaitseväes kogu koolituse käigus kivääri ikka väga Ida suunas. Ümmargust ei aetud, jutt oli konkreetne ning ryssäviha programmeeriti poistesse suisa seljaaju tasandile.
 • Mõmm, soome armee mentaliteet on alati õige olnud. Kahjuks on poliitikud need, kes vajadusel käsu annavad ja nemad on ikka täielikud jobud soomes.
 • mx77
  Mõmm, soome armee mentaliteet on alati õige olnud. Kahjuks on poliitikud need, kes vajadusel käsu annavad ja nemad on ikka täielikud jobud soomes.


  Märksõnad on loomulikult taas sosiaalidemokraatit ja vasemmisto...
 • Vakra on oma FB seinal kohe mitmes lahingus osaline täna: karusloomad, rohelised kes ei ilmunud metsaseadust arutama, tsirkuseloomad, tulevase koalitsiooni ideed - kõik segamini ja paralleelselt arutlusel.
 • opex
  Vakra on oma FB seinal kohe mitmes lahingus osaline täna: karusloomad, rohelised kes ei ilmunud metsaseadust arutama, tsirkuseloomad, tulevase koalitsiooni ideed - kõik segamini ja paralleelselt arutlusel.


  Multitalent.

  Ma näiteks küll ei suudaks ühekorraga või samaaegselt koera sööta, muru niita, naist dresseerida ja grilliõhtu plaane pidada.
  Ilmselt sellepärast ma kunagi poliitikuks ei saagi.
 • sr71
  http://m.postimees.ee/section/127/4105127

  Segi vennike.

  alustagu pigem siis kohale venekeelsete integreerimisest ja kutsugu balti turult kohvile.. mida on minul arutada midagi teetassi taga Süüria põllumeestega?
 • Juba mitu päeva vana lugu ... kuid pole kuulda arvamusi kuidas politsei seadis taas kord mootorrattaga sõitvate noorte inimeste elu ohtu ... asetades politseiauto nii, et mootorratturi joove ei võimaldanud sellest mööda sõita
 • Üks arukalt arutlev artikkel Maarja Vainolt

  Märksõnadeks sobiks ka "RB, märatsev veganlus, pealesunnitud tolerastsus kõige ja kõigi suhtes, inimesest olenev maakera ümarsus" jne. jne.
  Ühesõnaga- sulle aetakse mingite seltskondade poolt niikaua mingit niiska suust(vajaduse korral ka mujalt kui suust) välja nende endi huvides, kuni sa ükskord lööd käega ja annad neile "loobuka". Sest sul on sellest ibast s..auguni.
  Ja seda "nad" ootavadki, et saada lõpuks ennast ja enda väärastunud ajuehitust sinu peal kehtestama panna.
 • Keenialase Mukunga sokkides joostud Tartu jooksumaratoni võit on ajanud pöördesse nii mõnegi kodumaise (endise ) kergejõustikustaari. Milleks neid aafriklasi siia tuua ? pahandab Hispaanias elav Jane Salumäe, kes ise alatasa võistles välismaal igast võistlustel ja teenis sellega raha.

  http://sport.delfi.ee/news/kergejoustik/eesti/eesti-rekordinaist-arritab-mukunga-juhtum-saatke-neid-aafriklasi-siia-rohkem-siis-ei-jaa-meile-ka-teist-kolmandat-ja-neljandat-kohta?id=78176746

  Jooksumaratoni auhinnad pole muide midagi ulmelist. 3 paremale naisele ja 3 mehele antakse kokku 2000 eurot. Võib arvata, et võitja saab ca 500 eurot. Lisaks veel Postimehe aastatellimuse,Salomonilt jooksuvarustust,A Le Coqi joogikohvri, lilled ja tordi. Pole just Eldorado.

  Mukunga maaletoojaks on Tiidrek Nurme, kes tõi aafriklase siia endale treeningpartneriks.Mul pole küll kahju kui neeger siin rahvaspordiüritusi mitme minutiga võidab ja mõnisada eurot ning tordi saab.Kel kade meel ja kangesti hinge kriibib, võiks ise kiiremini joosta.Suusamaratonil ja rattarallil käivad kah igast karvased ja sulelised ning korjavad auhinnakapi tühjaks. Ei mäletagi, millal eestlane Tartu suusamaratoni võitis, aina norralased ja rootslased eesotsas.

 • No otseallikas koos kommentaaridega on väärt lugemist. Tiidrek Nurme FB-lehekülg.

  JS on elav näide sportlasest,kes oli trennis, kui Jumal...
 • ...Uudmäe kah samasugune. Ei mahu pisikesse hinge asi tal.
 • Kui välissportlaste kallal kiunuda, siis hoopis korvpallurite üle. Kalev Cramos on 5 välismängijat, klubid, kes niipalju sisse osta ei jõua, jäävad nõrgemaks.See rikub konkurentsi Eesti meistrivõistlustel .Minu arust peaks välismängijatele olema piirang, 2 mängijat meeskonna kohta.Need on muide ka kõrgestimakstud töökohad, siin pole tegu 500-eurose rahvajooksu preemiaga.

  Vanasti tekitas paksu verd kui toodi kuskilt N- Liidu avarustelt üks keskmängija, mõni Filatov või Abeljanov Tallinna Kalevisse. Seda seepärast,et meil ei olnud tasemel pikki mängijaid. Lipso võeti CSKA-sse ja Kalle Ilves oli igavene äbarik. Tammiste ütles kunagi Ilvese kohta, et kui Kalle on väljakul, siis on sihuke tunne, et mängime 4 mehega.

  Nüüd tuuakse terve esiviisik väljast ja muudetakse Eesti meistrivõistlused ostuvõistlusteks, et kes rohkem osta suudab.
 • No comments

  http://www.postimees.ee/4108841/reps-laks-viiepaevase-tutrega-valitsuse-istungile?utm_source=pm&utm_medium=wallpost&utm_content=4108841&utm_campaign=fb_post

  Aga kui veidi siiski kommenteerida, siis Reps ühes intervjuus rääkis, et kuigi kõik geenid on samad, on lapsed üpris erinevad, üks nt oli palju hiljem rääkima hakanud jne. Kas ei võiks teha järeldust, et geenid võivad ju samad olla, aga kui rasedana aktiivselt presidendivalimiste kampaanias osaleda, siis see võib jätta mingi jälje, mis geenidest ei sõltu.

  Aga olgu, Austri keisrinna Maria Theresia sünnitas umbes 17 last, ajas hommikul riigiasju, vahepeal sünnitas ja õhtul tegeles riigiasjadega edasi. Jõudu edaspidiseks.
 • Vanaema, Oled sa ikka kindel et Repsi lastel on kõigil sama isa? Reps võib rääkda ise mida tahes.
 • Suur võimalus, et poistest järeltulijad hakkavad täiskasvanutene suuri rindasid fännama, kuna lapsepõlves on puudujääk emapoolsest tähelepanust. Sedapalju lapsepõlves loetud teadusuudistest. Olen kindlasti profist abikaasa poolt ära rikutud ja igaüks võib omada omi mõlemas äärmuses olevaid vaateid, kuid usun, et lastel on vaja vanemaid (ema või isa), kes nendega esimestel aastatel prominentselt tegeleb, mitte mingit sünnitusmasinat ja visiitema. Mis siis lõpus saab - emalt päritakse intelligentsus (vt. viimaseid uuringuid), inimesed saavad väliselt hakkama aga sõltuvalt iseloomust võivad tulla hilisemad tagasilöögid nii sotsiaalsuses, kui ka muudel tasanditel. Egoistist ema.
 • Lapse rääkima hakkamisel on väga oluline, et vanemad räägiksid lapsega selget ja konkreetset juttu, mitte ei lällutaks mingit pudikeelt või ajaks iba, aga kui laps viia valitsuse istungile ja ta kuuleb seal Ratta seosetut möla, siis võib kindel olla, et last tabab täielik arengupeetus.


 • Järgmise nädala Kuuuurijas räägib kasutaja ttrust Katrin Lustile, kuidas need asjad täpselt Repsil on käinud. Reps võib küll keelduda kommenteerimast, kuid mida see ikka loeb. Ttrust teab!
 • Fake McCoy
  Lapse rääkima hakkamisel on väga oluline, et vanemad räägiksid lapsega selget ja konkreetset juttu, mitte ei lällutaks mingit pudikeelt või ajaks iba, aga kui laps viia valitsuse istungile ja ta kuuleb seal Ratta seosetut möla, siis võib kindel olla, et last tabab täielik arengupeetus.


  No aga mismoodi siis tulevased poliitbroilerid seda mittemidagiütlevas käändes iba ajamist õpivad ?
  Ikka emapiima ja "mingi ratta abiga".

  Repside perre sünnib kuues laps.
  Mailis küsib mehe käest, et ei tea, mis maimukesele ka nimeks võiks panna.
  "Aamen," vastab mees resoluutselt.
 • Stealth
  Fake McCoy
  Lapse rääkima hakkamisel on väga oluline, et vanemad räägiksid lapsega selget ja konkreetset juttu, mitte ei lällutaks mingit pudikeelt või ajaks iba, aga kui laps viia valitsuse istungile ja ta kuuleb seal Ratta seosetut möla, siis võib kindel olla, et last tabab täielik arengupeetus.


  No aga mismoodi siis tulevased poliitbroilerid seda mittemidagiütlevas käändes iba ajamist õpivad ?
  Ikka emapiima ja "mingi ratta abiga".

  Repside perre sünnib kuues laps.
  Mailis küsib mehe käest, et ei tea, mis maimukesele ka nimeks võiks panna.
  "Aamen," vastab mees resoluutselt.


  Ootame - vaatame, kui loomulikku juttu pajatad. Seni oled meile talutav olnud. Edu ja aumeelt...
 • pysiv, mu loomulik jutt ongi selline.
  Ja kes need "meie" on, kes tulevad mulle ütlema, kas ma olen talutav või mitte ? Või sa oled mingi sekti suuvooder ?
 • Vanaema
  Toomil jälle mölisemist - miks Vene kodanik ei või olla Eesti aasta ema? Hirmus diskrimineerimine.


  Kiiresti tuleb hakata välja andma soost, kodakondsusest ja muudest piirangutest sõltumatut Eesti aasta tibla auhinda. 2017 Toom, 2018 Odekas. 2019 on veel vaba...
 • Odekas ei ole tibla, ta on lihtsalt loll. Toomile võib aga ka 2016 aasta eest tiitli ära anda. Samas lolli tiitlile tema küll ei pretendeeri.
 • IRL-l saab vabalt valida kahe enesetapu võimaluse vahel:
  1. Jääda valitsuskoalisatsiooni.
  2. Lahkuda valitsuskoalisatsioonist.
 • IRL saaks ellu jääda küll kui nüüd Seedri juhtimise all:
  1) Sõnastataks uuesti Isamaa põhiväärtused
  2) Astutakse valitsusest välja ja öeldakse, et see oli viga
  3) Suudetakse koondada kogu leadership ühe mütsi alla
  Aga seda kahjuks vist ei juhtu, sest seal on liiga palju tüüpe kel on vaja ametikohti eluspüsimiseks ja keda mingid väärtused suht vähe huvitavad.
  Praeguse seisuga minu pikaajaliselt Isamaale antud hääl läheb küll kuskile mujale. Veel ei tea kuhu :)
 • Täna IRLil oleks ikka väga lihtne oma reiting 10 peale tagasi saada. Tuleks kõva ja selge häälega öelda, et seda jama me rohkem kaasa ei tee. Samuti võiks pressiteates sisalduda lause, et meid ei huvita meie töötasu, vaid meie väärtused.
  Olukord, kus Eesti riiki vihkavad inimesed omavad läbi oma partei positsiooni otsuste mõjutamiseks kõige kõrgemal tasemel, ei tohiks olla aktsepteeritav. See valitsus peab kukkuma. See sõna Isamaa seal partei nimes võiks midagi tähendada ikkagi kah.
  Täna on nii, et kogu Eestit mõjutab asjaolu, et näiteks Margusel ja Kaial on pangalaen. Sellepärast on hea hetkel valitsuses olla.
 • puhkjapojad1
  Täna on nii, et kogu Eestit mõjutab asjaolu, et näiteks Margusel ja Kaial on pangalaen. Sellepärast on hea hetkel valitsuses olla.

  Maslow püramiid. Poleks uskunud, et selle alumistest astmetest on vaja rääkida valitsusliikmete tasandil.

 • Kas Darwini auhind riputatakse krokokodillile kaela?
 • Harju maakohus otsustas teisipäeval, et kirjanik Kaur Kender pole süüdi lapsporno valmistamises.
 • Kas see on see esimese astme kohus, mis pidi 90% praaki läbi laskma ja mille üle kõrgema astme kohtunikud (väidetavalt) üleolevalt irvitavad? Tasub edasi kaevata? ;)
 • Ma ei tea kas kohtunikud aga avokaadod keda ma tean muigavad küll. Veel ei tea me ju üldse mida süüdistaja otsustab, vbl kaebab edasi ja järgmine aste muudab ära, nii muutes sinu mõtetult mürgise märkuse tõesemaks.
 • Kender lubas, et kui "Kui prokuratuur ei viitsi, kaebab Kender ise selle otsuse edasi. "
 • juured
  Kender lubas, et kui "Kui prokuratuur ei viitsi, kaebab Kender ise selle otsuse edasi. "


  Kender on nagu Beebilõust, tahab ka trellide taha põgeneda selle maailma eest. Hea rahulik loominguga tegeleda.
 • Kender on eneseimetleja, kelle suurimaks karistuseks oleks olla meedia poolt unustatud. Seega see temapoolne edasikaebamine võib olla täitsa reaalne, et sellest suurimast karistusest vabaneda.
 • "Põhja ringkonnaprokurör Lea Pähkel vaidlustab maakohtu otsuse Tallinna ringkonnakohtus."
 • *See moment kui avastad et oled nõus egotripis vaimuhaige arvamusega et pähkel tuleks tõesti selle jama eest vastutusele võtta ja 35k temalt, mitte maksumaksjalt sisse nõuda*

  Kas proksi gangbangsquad ei vastuta tõesti ühegi sarnase riigi ressursi raiskamise episoodi eest?
 • Teose "Untitled-12" kirjutamisel oli täpselt sama provokatiivne eesmärk, niisama seda teost ei kirjutatud.
  Iseasi muidugi, kas selle provokatsiooni pärast peaks kedagi süüdi mõistma kriminaalkorras.
 • äp esilehel suur bänner mis kutsub tasuta, kristlikule, meeste investeerimiskogunemisele. Naisi diskrmineeritakse häbenemata. Valdur of Boston näib olevat kirikumees mitte investor(?) Kui läheks ja saaks teada kuidas jeesule meelepärasel moel rahaga talitada (manage finances in a righteous manner!)......

 • Kirikutorni kujuline püramiidskeem?

Teemade nimekirja