23. august 2017. a. | 12:58

Loeng LHVs: Tsentraliseerumine teoorias ja praktikas

LHV Pank

10.07.2012 19:33

Neljapäeval, 12. juulil kell 18.30 toimub LHV Panga kliendikontoris poliitilise tsentraliseerumise teemal avalik loeng, kus räägitakse ka sellest, mis mõju on Eestile avaldanud erinevate rahvusvaheliste ühendustega liitumine. Ürituse on korraldanud Misese Instituut.

Ingliskeelse seminari peaesinejaks on Eestit ka varem külastanud Daniel Mitchell, kes hiljuti kritiseeris teravalt Paul Krugmani Eestit käsitlevaid kirjutisi. Daniel Mitchell on USAs tegutseva Cato instituudi vanemteadur rahvusvahelise maksunduse alal.

Misese Instituut on nime saanud Austria majandusteadlase Ludwig von Misese järgi, kelle suurimaks panuseks oli majanduskriiside põhjuste selgitamine ja lisaks ka majandusteaduslik põhjendus, miks on riiklik majanduse planeerimine ja juhtimine läbikukkumisele määratud. Esimene Misese Instituut asutati 1982. aastal USAs. Nende eduka tegevuse tulemusena on viimastel aastatel asutatud samanimelisi organisatsioone Poolas, Brasiilias, Rootsis, Kanadas ja teistes maades.

Misese Instituudi kohta leiab täpsemat infot aadressil www.mises.ee ja loengule saab registreeruda instituudi Facebooki lehel.

Loeng on tasuta ja kestab orienteeruvalt poolteist tundi.