29. mai 2017. a. | 14:19

LHV ajakiri Investeeri 26.05.2017 10:44

Peagi endist kodumaad külastav üle­maailmselt hinnatud börsikauplemise õpetaja räägib intervjuus, miks ta eelistab kauplemist investeerimisele ja kuhu ta soovitab tänases maailmas raha paigutada.

LHV ajakiri Investeeri 24.05.2017 10:26

Konkurentsieelise saavutamine ja hoidmine on mistahes sektoris tegutseva ettevõtte jaoks eesmärk number üks, sest pikemas plaanis tagab see nii jätkusuut­likkuse kui ka parema kasumlikkuse.

Kreeka mütoloogia kohaselt ei langenud taevas maale, kuna titaanide väejuht Atlas sunniti kandma taevavõlvi oma õlgadel.  Niisamuti tuleb investorina tänulik olla väga vähestele ettevõtetele, kellest on sõltunud aktsiaturu tootlus.

Benjamin Toomiste 22.05.2017 11:28

Järjest karmimate regulatsioonide tõttu muutub väärtpaberite omamine ja kauplemine kulukamaks ning keerukamaks kõikidel, kes selleks kasutavad juriidlist isikut ning seda Eestis kui ka Euroopa Liidus. Alates 3. jaanuarist 2018 tulenevalt regulatsioonist MiFID II peavad juriidilised isikud hakkama kasutama LEI koodi, selleks et järelvalve asutused saaksid identifitseerida tehingu teinud isiku.

Kirke Ruuven 15.05.2017 12:19

Käesoleval sajandil toimub infovahetus silmapilkselt. Interneti ja nutiseadmete kiire arenguga on mitmed veebipõhised firmad kasvanud aga nii gigantseteks, et nad suudavad kontrollida inimeste igapäevaelu. Nende seas on ka 2004. aastal alguse saanud veebiettevõte Facebook. 2017. aasta esimese kvartali seisuga logib suhtlusvõrgustikku igakuiselt sisse ligi 1,9 miljardit aktiivset kasutajat. Vaatamata Facebooki senisele edule on juhtkonna arvates ettevõttel siiski palju tööd veel ees, sest eesmärgiks on luua võimalikult globaalne kogukond.

Sander Pikkel 12.05.2017 11:48

LHV raamatukogust leiab kirjandust erinevates keeltes. Tutvustame uusi raamatuid nii meie eestikeelsest, ingliskeelsest kui ka soomekeelsest valikust. Miks mitte ühendada kasuliku investeerimis- ja aktsiatarkuse ammutamine mõne võõrkeele praktiseerimisega?

Soodne võrdlusbaas, kindlamal pinnasel kasvav globaalne majandus ning naftahinna taastumine lõid 2017.a alguses head eeldused USA ettevõtete müügitulu ja kasumi kasvuks, mis tegelikkuses on osutunud arvatust isegi jõulisemaks.

AS LHV Group teenis aprillis 1,9 miljonit eurot konsolideeritud puhaskasumit, millest suurematest üksustest teenis pank 1,4 ja varahaldus 0,6 miljonit eurot. Emaettevõtte aktsionäridele kuulus kasumist 1,8 miljonit eurot.

Fondijuht Mikk Taras annab ülevaate LHV Maailma Aktsiad Fondi käekäigust: "Kõige rohkem oleme investeerinud Saksa, Soome tööstusettevõtetesse ja Balti aktsiatesse, mis pakuvad turu keskmisest kõrgemat dividenditootlust. Leiame, et sellel aastal on aidanud meie aktsiapositsioone tõsta paranev majanduskeskkond, tänu millele on ettevõtete kasumid korralikult tõusnud."

LHV Pärsia Lahe fondi viimase paari kuu arengutest ja Lähis-Ida regiooni olulisematest uudistest annab ülevaate fondijuht Joel Kukemelk.

LHV ajakiri Investeeri 5.05.2017 10:00

Gasellide hulka jõuavad ettevõtted igast valdkonnast. Ajakiri Investeeri uuris, kuidas on gasellideks saanud OÜ Hydro Grupp ja AS Omakodumaja.

Benjamin Toomiste 2.05.2017 14:58

Ettevõtete põhjalik analüüs ja käekäigule hinnangu andmine, mille põhjal investeerimisotsuseid teha, nõuab väga palju aega ja suurt teadmistepagasit ning kogemust. Kuna kõikidel investoritel ja investeerimishuvilistel ei pruugi olla selliseid erialaseid teadmisi ega ka aega erinevaid ettevõtteid analüüsida, siis tihti kasutatakse selleks analüütikute abi.

Birgit Elken 2.05.2017 9:30

Möödunud aasta kujunes keeruliseks paljudele rõivatootjatele üle maailma, kui ennekõike kiirmoe segmendis näitasid mitmed suurettevõtted oodatust kehvemaid tulemusi. Nii Rootsi moegigant H&M kui ka Jaapani Fast Retailing on investoritele juba mõnda aega pettumust valmistanud. Samal ajal aga on Hispaania kiirmoe brändi Zara omanikfirma Inditex jätkanud nii müügitulu kui kasumi kasvatamist tugevas tempos. Inditexi eeliseks teiste rõivatootjate ees peetakse ettevõtte erilist ärimudelit, mis võimaldab uusimad trendid tuua klientideni rekordilise kiirusega. Uurime lähemalt, mis on maailma suurima rõivamüüja Inditexi edu saladus.

LHV ajakiri Investeeri 28.04.2017 13:05

Diskreetne disain, kvaliteetsed materjalid, innovaatiline tehno­loogia, esmaklassiline kasutusmugavus – nii saab iseloomustada üht sõltumatut moebrändi. Ajame juttu tunnustatud moekunst­niku, kaubamärgi Amanjeda looja Katrin Kuldmaga.

Läti kosmeetikatootja AS MADARA Cosmetics teatas plaanist saada selle aasta lõpus börsiettevõtteks, et jätkata äri senises tempos arendamist, keskendudes kasvule välisturgudel. Ettevõte viib kõik vajalikud ettevalmistused ellu koostöös LHV Pangaga ja Nasdaq Riia börsiga.

Esimene aktiivsem tulemuste avaldamise nädal on Ühendriikides selja taga, ja ehkki lõviosa firmadest alles ootab raporteerimist, sillutati teed esimese kvartali lõppsaldole, mis võib potentsiaalselt kujuneda arvatust isegi paremaks.

Kriisijärgse perioodi üheks suurimaks müsteeriumiks on olnud globaalse majanduse oodatust aeglasemaks kujunenud kasv, olgugi et intressimäärad püsivad mitmel pool maailmas juba pikemat aega väga madalana, finantssektor on jalad alla saanud ning valitsused läinud kasinusmeetmetelt üle neutraalsemale või stimuleerivale fiskaalpoliitikale.   Vananeva rahvastiku tõttu arvatakse, et  majanduse veduriks saab peamiselt olla produktiivsuse tõus, mille kasv on vastupidiselt ootustele aga aeglustunud, pannes paljusid muretsema, et oleme jäänud stagneeruvasse majandusse lõksu.  Kas käesolev tsükkel on tõepoolest teistsugune, või oleme liiga kannatamatud?

LHV Groupi juht Madis Toomsalu, LHV Panga juht Erki Kilu ning LHV Varahalduse juht Mihkel Oja tutvustasid 18. aprillil LHV Groupi 2017.a esimese kvartali tulemusi. Esitluses kasutatud slaide on võimalik vaadata LHV investorite leheküljelt.

LHV 18.04.2017 12:55

Aprilli keskel teatasime, et LHV Pank ja LHV pensionifondid on võrdsetes osades investeerinud riigile kuuluva Transpordi Varahaldus OÜ võlakirjadesse, saadud kapital – 25 miljonit - läheb kahe lennufirma Nordica kasutusse mineva lennuki soetamiseks. Võlakirjade tagatiseks on neli Transpordi Varahalduse omandis olevat CRJ900 lennukit, mille väärtus ületab märgatavalt võlakirjade emissiooni mahtu.

Järgnevatest nädalatest kujuneb regulaarne verstapost USA ettevõtete jaoks, kelle esimese kvartali sooritus läheb  investorite ja analüütikute terase pilgu all lahkamisele. Põhjust elevuseks on, sest soodne võrdlusbaas ning tugevam majandus peaksid aitama S&P 500 ettevõtetel saavutada kiireimat kasumikasvu alates 2011.a.