24. märts 2017. a. | 0:03

LHV 22.03.2017 13:44

LHV Traderi igakuine haldustasu alaneb alates 01. aprillist tasemele 10 eurot + 0,025% kuus. See tasu ei sisalda hinnainfo tasusid, mida tuleb tasuda erinevatele börsidele reaalajas hinnainfo kuvamiseks.

Kaius Kiivramees, Mikk Taras 22.03.2017 11:21

Aktsiaturud on jõudnud faasi, kus tipu ennustamisest on saanud omaette sport. Mida see turu sentimendi kohta tegelikult näitab?

Sander Pikkel 21.03.2017 12:31

Veebruari alguses küsisime sotsiaalmeedias, milliseid fonde soovitakse LHV Kasvukontosse lisada. Tulemusi kokkuvõttev artikkel on leitav siit. Ülekaalukas enamus vastajatest soovis uute fondidena näha eelkõige Dividend Aristocrats indeksit jälgivaid fonde. Teisel kohal oli huvi osta eurodes noteeritud kogu maailma indeksit jälgivat fondi. Kolmanda koha välja selgitamine oli keerukam, sest sooviti investeerida konkreetsematesse majandussektoritesse. Täname kõiki küsitluses osalenuid, teie arvamus on meile oluline.

Aasta esimesed kaks kuud on aktsiaturgudel möödunud väga edukalt: globaalne aktsiaturg tõusis 5% (MSCI World) ning mitmel pool maailmas osutusid jaanuari ja veebruari tootlused veelgi silmapaistvamaks. Kuigi paralleelide tõmbamist varasemate aastatega ei saa käsitleda garantiina, viitab ajalugu positiivse aasta alguse korral sarnase trendi jätkumisele.

Baltikumi era- ja riskikapitalifirma BaltCap omandab koos ettevõtte juhtkonnaga 100% osaluse Sanoma Baltics AS-is, mis opereerib portaale auto24.ee ning kuldnebors.ee. Müüjaks on Sanoma Media Finland OY.

LHV ajakiri Investeeri 17.03.2017 10:38

Nasdaq Tallinna börsi juhatuse esi­mees Kaarel Ots räägib intervjuus, kuidas Tallinna börsile hoogu juurde anda ja miks on halb, kui taksojuhid investeerima hakkavad.

Käesolev on selgituseks Postimehes ilmunud artiklile „Fondide vene rulett metsaäris“.

Benjamin Toomiste 15.03.2017 13:01

Igal aastal esimese kvartali keskpaigas algab üleüldine tuludeklareerimise ja maksude hooaeg, mis ei jäta puudutamata ka väärtpaberiturgudele tehtud investeeringuid.

Finantsturgudel minnakse sel nädalal vastu kahele olulisele sündmusele: Föderaalreservi rahapoliitika komitee (FOMC) istungile ning Hollandi valimistele.  Kuigi intressimäära tõstmine Ühendriikides oleks ootuspärane, võivad väärtpaberi- ning valuutaturgudel volatiilsust tekitada muutused rahapoliitilises väljavaates.

AS LHV Group teenis 2017. aasta veebruaris 1,7 miljonit eurot konsolideeritud puhaskasumit, millest suurematest üksustest teenis pank 1,1 ja varahaldus 0,6 miljonit eurot. Emaettevõtte aktsionäridele kuulus kasumist 1,5 miljonit eurot.

Neli aastat on Euroopa Keskpank näinud vaeva saavutamaks oma peamist mandaati. Nüüd, kui euroala üldine inflatsioon on tagasi eesmärgiks seatud kahe protsendi peale jõudnud, majanduse kasv kiireneb ning töötuse määr vajunud pea kaheksa aasta madalaimale tasemele, ei ole Euroopa Keskpangal siiski kiire võlakirjade ostuprogrammi lõpetamise ja intressimäära tõstmisega.

Madalamad intressimäärad ja keskpankade rahatrükk toovad kaasa kõrgemad hinnad ehk inflatsiooni. Antud lauset lugedes peaksid kaasa noogutama kõik, kes majandusloengutest osa võtnud. Keskpankade tegevus sellel teoorial ju põhinebki. Kahjuks on pärast finantskriisi üha raskem sellega nõustuda. Võimalik, et nullintresside toimimine võtab lihtsalt aega, kuid viitaeg on piisavalt pikaks osutunud, et osa akadeemikuid on asunud kahtlema varasemates tõekspidamistes inflatsiooni kohta.

AS-i LHV Group (edaspidi „Grupp“) juhatus kutsub kokku aktsionäride üldkoosoleku, mis toimub 29. märtsil 2017. a algusega kell 13:00 (Tallinna aja järgi) Hilton Hotelli konverentsisaalis nimega „Ballroom“ (Fr.R. Kreutzwaldi 23  Tallinn, 2. korrus).

Erko Rebane 7.03.2017 12:47

Ühendriikide aktsiaturg on kihutanud pidurdamatu rongina kõrgemale, pühkides enda eest kõikvõimalikke takistusi. Häirida ei lasta end isegi insaideritest, kes on alates eelmise aasta lõpust pidanud targemaks maha hüpata.

Pärsia lahe riikide aktsiaturgudest esines veebruaris kõige tugevamalt Bahrein, mis tõusis +8,3% (MSCI indeks, kohalikus valuutas, netos) ja nõrgim oli jaanuari hüppe järel Kuveit, mis langes  läinud kuul -2,8%. Bahreini turu tõusust saime hästi osa läbi Aluminium Bahraini, millele on aidanud kaasa ka viimase aasta jätkuv alumiiniumi hinnatõus. Aasta teise ülevaate teeb fondijuht Joel Kukemelk.

LHV Maailma Aktsiad Fondi juhi Mikk Tarase sõnul on aasta alanud aktsiaturgudel hästi, sh Euroopas, kuhu on kiirema majanduskasvu ootuses suunatud suurem osa fondi investeeringutest.

Kui eelnevatel aastatel on alati mõni osa maailmamajandusest longanud, olgu selleks võlakriisis eurotsoon, kasvu aeglustumi­sega võitlev Hiina või toorainete hinnalanguse tõttu pihta saanud arenevad riigid, siis läinud aasta teisest poolest töötavad erinevate riikide ja piirkondade majanduslikud mootorid lõpuks ühes taktis.

Mille poolest erinevad passiivsed fondid aktiivse­test ja kellele need on mõeldud? Ja kui oled otsus­tanud, et soovid pensioniks raha koguda just pas­siivse fondi kaudu, siis millist neist valida?

USA peamiseks majandusmootoriks olev jaemüük on saavutamas üha uusi kõrgusi. Selle taustal tundub omamoodi imelik, et praegusel hetkel on kõige tumedamad pilved kogunenud just kaubanduskeskuste majandusseisundi kohale. Kuid tarbijate muutunud eelistus sooritada oma sisseoste veebipoes on viinud kurva tõsiasjani, kus buumi ajal ehitatud kaubamajade võlad on aegumas ning investorite ebakindlus viimaste tuleviku osas on suur, raskendades ka refinantseerimist.

Nüüd, kui üle 80% S&P 500 firmadest on oma neljanda kvartali majandustulemused kaante vahele saanud ning investorite jaoks avalikuks teinud, võib öelda, et eelmise aasta teisest kvartalist alguse saanud positiivne müügitulu ning kasumi trend jätkus neljandas kvartalis üsna ootuspäraselt.